Analýza těla na InBody

Přístrojová diagnostika na nejpřesnějších analyzátorech složení těla InBody230

V našem certifikovaném InBody centru poskytujeme různé druhy diagnostiky a analýzy složení lidského těla. Samotné měření je velmi rychlé a jednoduché, jelikož trvá i s přípravou pár minut. Po změření následuje interpretace výsledků výživovým poradcem v rozsahu dle druhu požadované služby. Každý, kdo absolvuje měření si odnese tištěné výsledky. Přístroj změří a poskytne výsledky všem od 6 – 99 let.

Základní oblasti využití diagnostiky

Složení lidského těla – přehled o poměrech stavebních kamenů těla. Voda, minerální látky, proteiny (bílkoviny), tuk. Kromě těchto poměrů určíme další důležité hodnoty, jako například množství intraceluární a extraceluární vody, množství osifikujících a neosifikujících minerálních látek. Z výsledků měření dokážeme upozornit na řadu onemocnění, např. odhalit počínající osteoporózu.

Svalová hmota – tuk.
Změření množství svalové hmoty, změření množství tuku v těle a hmotnosti těla. Měření napomáhá kontrolovat stav svalové hmoty v různých fázích fitness programů. Výsledky jsou podkladem pro stanovení pohybových aktivit a fitness plánů (jak aerobních tak anaerobních).

Diagnóza obezity.
Změříme vaše hodnoty BMI (Body Mass Index), PBF (procento vody v těle), WHR (poměr pasu a boků). Kontrolní měření graficky zaznamenávají zlepšení a změny v průběhu výživových programů.

Vyváženost postavy.
Měření odhalí svalové nerovnoměrnosti postavy. Tyto jsou způsobené například jednostrannou zátěží končetiny (sport, zaměstnání), po úrazech a zlomeninách končetin, atd. Výsledky jsou podkladem a kontrolou průběhu rehabilitací cvičebních plánů.

Retence vody.
Měřeni odhalí zadržování vody v těle. Pokud jsou hodnoty určité části těla mimo běžné rozmezí vznikne zde otok neboli edema. Měření tak odhalí například onemocnění jater, onemocnění ledvin, špatnou výživu, zánětlivá onemocnění.

Útrobní tělesný tuk.

Měření dokáže odhalit kolik vnitřního, neboli viscerálního tuku tělo obsahuje. Viscerální tuk se ukládá mezi vnitřní orgány v těle. Jejich nadměrné množství způsobuje metabolické, ale také kardiovaskulární onemocnění.

Jak se připravit na vyšetření v InBody centru?

Během měření je třeba, aby analyzovaná osoba byla na boso (bez bot i bez ponožek). Není nutné, aby byla bez oblečení, jelikož na InBody se dá nastavit váha, která se dá odečíst. Jediný, kdo nesmí analýzu na InBody podstoupit jsou osoby s kardiostimulátorem,  nedoporučuje se pro těhotné ženy v prvním trimestru. Zdržte se prosím 2 hodiny před měřením většího množství jídla a tekutin.

Měření na InBody230